
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Length | 2.9972 mm |
| Width | 2.9972 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 20 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 470 mA |
| DC Resistance (DCR) | 624 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 470 mA |
| Saturation Current | 470 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 470 mA |
| Max Temperature Rise Current | 470 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 1162
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06028
Ext.Price$0.06028
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06028 | $0.06028 |
| 10 | $0.03014 | $0.30140 |
| 50 | $0.02767 | $1.38350 |
| 100 | $0.02540 | $2.54000 |
| 500 | $0.02332 | $11.66000 |
| 1000 | $0.02141 | $21.41000 |
| 3000 | $0.01965 | $58.95000 |
| 5000 | $0.01804 | $90.20000 |
| 10000 | $0.01656 | $165.60000 |
